LISTWY PRZYPODŁOGOWE LAGRUS

Listwy przypodłogowe Lagrus

Nowoczesna sztukateria

Wybór listwy przypodłogowej nigdy nie powinien być dziełem przypadku. Jest to ten element wykończeniowy, który ma ogromny wpływ na efekt końcowy naszego remontu. Już na etapie projektowania wnętrza powinniśmy zastanowić się nad jego rozmiarem, kształtem czy specjalnymi właściwościami. Odpowiedni...

Listwy przypodłogowe Lagrus

Nowoczesna sztukateria

Wybór listwy przypodłogowej nigdy nie powinien być dziełem przypadku. Jest to ten element wykończeniowy, który ma ogromny wpływ na efekt końcowy naszego remontu. Już na etapie projektowania wnętrza powinniśmy zastanowić się nad jego rozmiarem, kształtem czy specjalnymi właściwościami. Odpowiednio dobrane listwy stanowią niepodważalną dekoracje każdego pomieszczenia, tworząc wyjątkową, pełną harmonii stylistykę. Na rynku dekoratorskim znajdziemy ogromny wybór maskownic podłogowych, co z pewnością wybór „tej jedynej”, stanowi nie lada wyzwanie. Jeżeli zależy Ci na produkcie najwyższej jakości, przedstawiamy sprawdzonego i docenionego producenta listew przypodłogowych- firmę Lagrus.

Lagrus-ponadczasowa elegancja

Listwy przypodłogowe Largus to najpopularniejsze w Polsce profile wykonane z MDF. Cechują się doskonałą jakością i niepodważalnym pięknem. Szeroki wachlarz wzornictwa pozwala na dopasowanie ich właściwie do każdego stylu aranżacyjnego. Nie ma znaczenia czy jesteś zwolennikiem wnętrz minimalistycznych, klasycznych czy eklektycznych, Lagrus zadbał aby każdy z Nas znalazł swój wymarzony dekor.

Listwy przypodłogowe Lagrus wykonane są z płyty MDF ( Medium-density-fibreboard)– materiału drewnopochodnego o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju. Materiał ten nie zawiera żadnych strukturalnych niedoskonałości, jakie często możemy spotkać w drewnie( pęknięcia, sękatość czy przeżywiczenie). Dzięki temu, że płyta MDF jest stosunkowo miękkim materiałem, idealnie nadaje się do obróbki maszynowej, co pozwala na uzyskanie nawet najbardziej finezyjnych kształtów i ornamentów. Frezy są wykonane wyjątkowo precyzyjnie , dzięki czemu oddają piękno sztukaterii niegdyś rzeźbionej w  kamieniu bądź gipsie.   

Wszystkie listwy Lagrus pokryte są lakierem poliuretanowym. Jego największą zaletą jest wysoka odporność na ścieranie, która przydaje się nie tylko podczas montażu , ale również w procesie późniejszego użytkowania. Powłoka poliuretanowa chroni ponad to listwy przypodłogowe przed działaniem promieni ultrafioletowych, dzięki czemu dekory możemy montować nawet w bardzo nasłonecznionych miejscach bez obaw o utratę ich estetyczności.

Jedną z wielu funkcji listwy podłogowej jest zabezpieczenie ścian i szczeliny dylatacyjnej przed wilgocią. Woda jednak może również uszkodzić nasz cokół, a szczególnie jego dolną krawędź. Listwy Largus Plus posiadają dodatkową izolację przeciwwilgociową, wobec tego możemy je stosować w każdym pomieszczeniu naszego domu, łącznie z kuchnia i łazienką.

Cechą charakterystyczną wilgocioodpornych listew MDF jest również wykonanie z zielonych włókien, których zagęszczenie jest wyższe, aniżeli w standardowych profilach.

Wszystkie listwy przypodłogowe Largus pozwalają na estetyczne zamaskowanie przewodów elektrycznych. Po wewnętrznej stronie profili znajdują się specjalne kanaliki, przez które przeciągamy wszelkiej maści okablowanie. Taki zabieg aranżacyjny sprawia, że nasze pomieszczenie staje się eleganckie i bezpieczne.

Białe listwy przypodłogowe w wersji półmat, to najczęściej wybierany produkt przez naszych klientów. Białe maskownice zawsze pięknie się prezentują i właściwie pasują do każdego dekorowanego wnętrza. Zauważamy jednak coraz silniejszy trend w kierunku kolorowej sztukaterii. Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych klientów, w ofercie sklepu www.dekorplanet.pl znaleźć można również ciekawe czarne listwy przypodłogowe. Listwy z tej kategorii są niezwykle eleganckie i z pewnością odnajdą swoje zastosowanie zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych.

Jeżeli Twój projekt aranżacyjny narzuca inne zestawy kolorystyczne aniżeli biel czy czerń, to mamy świetną wiadomość. Listwy podłogowe Largus można malować na dowolnie wybrany kolor, farbami z palety RAL i NSC.

Montaż listwy przypodłogowej MDF

Montaż profili wykonanych z MDF może z pozoru wydawać się trudnym zadaniem. Nic jednak bardziej mylnego. Listwy przypodłogowe przyklejamy klejem montażowym do MDF. Profile przycinamy ręczną piłą do metalu lub drewna o drobnych i ostrych ząbkach. Etap docinania jest niezwykle ważny, gdyż ma ogromny wpływ na końcowy efekt naszej pracy. Aby nasza operacja przebiegała bez komplikacji i listwa została precyzyjnie docięta, warto użyć skrzynki uciosowej, którą również można znaleźć w naszej ofercie. Kąty wewnętrzne i zewnętrzne przycinamy według kątów ściany. Łączenie profili dokonujemy specjalnym klejem do łączeń. Jeżeli na łączeniu listew powstanie mała nierówność, to wszystkie ubytki należy wypełnić akrylem i zamalować zaprawką/korektorem do wykończeń. Po całkowitym zamontowaniu listwy należy całość wykończyć akrylem. Elementy arylowane w obrębie profili MDF należy pomalować zaprawką, a szczelinę pomiędzy ścianą a listwą pomalować na kolor ściany.

Wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do zamontowania listew podłogowych znajdziecie w ofercie naszego sklepu www.dekorplanet.pl.

Jak widać montaż nowoczesnej sztukaterii jest na tyle prosty, że nie ma potrzeby zatrudniania specjalistycznych ekip remontowych i stosowania miliona narzędzi. Z doświadczenia wiemy, ze każdy domowy majsterkowicz jest w stanie samodzielnie przeprowadzić tą nieskomplikowaną instalację.

Lagrus- dobry wybór!

Dawniej przy aranżowaniu wnętrz, elementy takie jak listwa przypodłogowa były najmniej brane pod uwagę. Wybierano pierwsze z brzegu, a ich jedynym zadaniem było zakrycie szczeliny dylatacyjnej. Ale to było dawno. Dziś już wiemy, że te na pozór nieistotne elementy wykończeniowe powodują, że nasze wnętrza są eleganckie i harmonijne. Listwy przypodłogowe Lagrus są również fenomenalne pod względem designu. To natomiast umożliwia Nam eksperymentować i bawić się kolorami, zestawieniami oraz proporcjami.

Listwy przypodłogowe Largus oprócz świetnych parametrów technicznych i niezaprzeczalnego piękna cechują się również niską ceną. Wynika to z faktu że płyta MDF jest tanim w zakupie materiałem, więc również produkt końcowy w postaci listwy podłogowej ma atrakcyjną cenę. Dzięki lakierowaniu metodą natryskową, dekory są wyjątkowo eleganckie, czego nie jesteśmy w stanie uzyskać malując je pędzlem czy wałkiem w domowych warunkach.

Więcej

LISTWY PRZYPODŁOGOWE LAGRUS Jest 77 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 77 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 77 elementów