UCHWYT POJEDYNCZY SUFITOWY DO SZYN, BIAŁY UCHWYT SUFITOWY POJEDYNCZY DO SZYN KARNISZOWYCH MARDOM DECOR + KOŁEK Z WKRĘTEM, UCHWYT Zobacz większe

Uchwyt sufitowy do szyny karniszowej Mardom Decor jest niewielkich rozmiarów, więc nie odwraca uwagi od szyny karniszowej czy firan. Uchwyty sufitowe do szyn karniszowych są w kolorze białym RAL9016. To sprawia, że pasują praktycznie do każdej aranżacji wnętrza. Dodawana do zestawu maskownica, dyskretnie zasłania mocowanie oraz wkręt. Te uchwyty sufitowe zamontuje nawet niedoświadczona osoba.

UCHWYT SUFITOWY POJEDYNCZY DO SZYN KARNISZOWYCH MARDOM DECOR + KOŁEK Z WKRĘTEM

UCHWYT SUFITOWY POJEDYNCZY MARD    Nowy produkt
ProducentMardom Decor
Długość4 cm.
Głębokość2,4 cm.
MateriałAluminium
UwagaUchwyt + kołek z wkrętem + zaślepka
KolorBiały RAL 9016
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawy39 zł (kurier Mardom)

9,00 zł brutto  /szt.

W magazynie: 987 Przedmioty

Więcej informacji

Uchwyt sufitowy pojedynczy do szyn karniszowych Mardom Decor

Uchwyt sufitowy pojedynczy do szyny karniszowej Mardom Decor jest w kolorze białym RAL9016, a co za tym idzie, pasuje do wielu aranżacji. Ten rodzaj uchwytu do szyn sufitowych jest niewielkich rozmiarów, przez co z łatwością udaje się go ukryć za szyną karniszową z firankami. Uchwyty sufitowe, używane do zamocowania aluminiowych szyn karniszowych, mają dołączone do zestawu maskownice. Subtelnie zasłaniają one mocowanie uchwytu wraz z wkrętem.

Uchwyty sufitowe do pojedynczych szyn karniszowych są dodawane do zestawów, oczywiście różne długości szyn, mają różną ilość uchwytów. Jest ona dopasowana w taki sposób, aby można było powiesić nawet ciężkie firanki czy zasłony. Wytrzymałość uchwytów do szyn sufitowych wynosi 8kg/mb szyny.

Ilości uchwytów sufitowych w danym zestawie:

S100 - 2 uchwyty

S150 - 3 uchwyty

S200 - 3 uchwyty

S250 - 4 uchwyty

Pojedyncze uchwyty sufitowe są również stosowane w miejscach łączeń szyn. Gdy nie ma zewnętrznych łączników szyn, wówczas stosujemy właśnie sufitowe uchwyty do szyn karniszowych. Montuje się je w taki sposób, aby obejmowały obie szyny i tym samym zapobiegało zacięciom i szarpaniu firan. 

Szyny sufitowe Mardom Decor

Szyny karniszowe aluminiowe wykonane są z trwałych materiałów. Najwyższej jakości materiały użyte są w każdym, nawet najmniejszym elemencie. To sprawia, że szyny karniszowe Mardom Decor są "długowieczne" i bezproblemowo będą użytkowane przez wiele kolejnych lat. Dzięki stoperom możliwe jest zastosowanie tych szyn sufitowych przy skosach dachowych.

Co ciekawe, dostępne są 2 rodzaje szyn sufitowych. Szyny karniszowe jednotorowe, na których wieszane są najczęściej same firanki lub dekoracyjne zasłony. Drugim rodzajem jest system dwutorowy, w którym każda z tkanin jest na osobnej szynie. pracujące niezależnie rodzaje tkanin mogą tworzyć niepowtarzalny klimat pomieszczenia.

Szyny sufitowe Mardom Decor dzięki minimalistycznemu designowi doskonale pasują do każdego rodzaju wnętrz. Bez problemu można je również zastosować wraz z maskownicami karniszy. Tutaj również mamy spory wybór pomiędzy prostymi, nowoczesnymi, a klasycznym. To sprawia, że szyny karniszowe Mardom Decor dają szerokie spektrum zastosowań. 

Co ciekawe, szyny karniszowe Mardom Decor, mogą być również zastosowane na zewnątrz. Dość często używane są na balkonach, tarasach, a nawet w przyczepach campingowych czy kamperach. Tutaj również dobrze sprawdzają się uchwyty sufitowe podwójne. Jednak należy odpowiednio dobrać do nich wkręty , gdyż te standardowo dodawane do zestawów, służą do montażu w betonowych powierzchniach. 

Szyny karniszowe aluminiowe

Szyny karniszowe aluminiowe nie ulegają utlenianiu, ani odkształceniom. To ma ogromny wpływ na użytkowanie i trwałość przez wiele kolejnych lat. Dzięki temu przesuwanie firan czy zasłon odbywa się bez zacinania czy szarpania. Szyny sufitowe z aluminium są  niezwykle ciche, co jest ich ogromną zaletą. Dzieje się tak za sprawą silikonowych elementów jezdnych, które tłumią wszelkie odgłosy. Sufitowe szyny aluminiowe można bez problemu łączyć w dłuższe zestawy, a ich dopasowanie do potrzebnego wymiaru nie sprawia najmniejszych trudności. Te szyny można z łatwością ciąć piłką elektryczną czy jakimkolwiek brzeszczotem do metalu. Aluminiowe szyny z łatwością poddają się temu. Samo łączenie wykonujemy za pomocą metalowego łącznika, który podobnie jak uchwyty sufitowe do szyn karniszowych montowany jest do sufitu za pomocą kołka z wkrętem.

Szyny sufitowe Mardom Decor z ogromną łatwością się również montuje na suficie. Służą do tego metalowe uchwyty sufitowe, które za pomocą kołków i wkrętów mocuje się do sufitu. Następnie wystarczy "wkliknąć" szyny i ... gotowe.

Jak zamontować karnisz?

Montaż szyn karniszowych jest naprawdę mało skomplikowana. Potrzebnych będzie kilka podstawowych narzędzi.

Jakie narzędzia są potrzebne?

  • miarka
  • ołówek
  • poziomnica (poziomica)
  • wkrętak / wkrętarka
  • linijka

w przypadku konieczności docinania do wymiaru, konieczne będzie dodanie do narzędzi piłki do metalu.

  • Pierwszym etapem prac jest wykonanie pomiarów na suficie i dokładne zaznaczenie miejsca montażu uchwytów sufitowych.

Jest to niezwykle ważny proces, gdyż wpływa na równy montaż i w efekcie końcowym na estetykę całości.

  • Kolejnym krokiem jest przymocowanie uchwytów sufitowych za pomocą kołków i wkrętów.
  • Ostatnim etapem jest umiejscowienie szyny w uchwycie za pomocą systemu "klik" i usztywnienie całości wkrętami blokującymi.

W tym momencie agrafki i zakończenia szyny powinny być już na niej zamocowane.

I właściwie mamy skończony montaż.

Opinie

Napisz opinię

UCHWYT SUFITOWY POJEDYNCZY DO SZYN KARNISZOWYCH MARDOM DECOR + KOŁEK Z WKRĘTEM

UCHWYT SUFITOWY POJEDYNCZY DO SZYN KARNISZOWYCH MARDOM DECOR + KOŁEK Z WKRĘTEM

Uchwyt sufitowy do szyny karniszowej Mardom Decor jest niewielkich rozmiarów, więc nie odwraca uwagi od szyny karniszowej czy firan. Uchwyty sufitowe do szyn karniszowych są w kolorze białym RAL9016. To sprawia, że pasują praktycznie do każdej aranżacji wnętrza. Dodawana do zestawu maskownica, dyskretnie zasłania mocowanie oraz wkręt. Te uchwyty sufitowe zamontuje nawet niedoświadczona osoba.

Produkty powiązane