Promocja! IL18 NMC, MASKOWNICA KARNISZA, maskownica karniszy, maskownice karnisze, listwa karniszowa, maskownice do karniszy, osłona karni Zobacz większe

Zaokrąglona maskownica karnisza o symbolu IL18 Nmc jest gładka i możemy ją podświetlić taśmą LED. IL18 Nmc posiada delikatnie łukowaty kształt. Maskownice karniszy IL18 Nmc wykonane są z odpornych na uszkodzenia i wilgoć materiałów. Maskownica karnisza którą także stosujemy jako listwa przysufitowa i możemy ją łączyć z osłoną karnisza tworząc elegancką zabudowę wnętrza.

IL18 NMC MASKOWNICA KARNISZA

IL18 NMC Listwa przysufitowa    Nowy produkt
ProducentNMC
UwagaWstępnie malowane
KolekcjaWallstyl
Wysokość9 cm
Długość200 cm
Głębokość12,1 cm
MateriałHDPS - Polistyren wysokiej gęstości
WodoodpornaTAK
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawyKurier GLS (NMC) - 39 zł.

109,91 zł brutto  /szt.

-7%

118,18 zł brutto

54,95 zł za 1 mb.

W magazynie: 1000 Przedmioty

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Maskownica karnisza - IL18 Nmc

Maskownica karnisza IL18 Nmc to propozycja dla osób zainteresowanych dodatkowym doświetleniem wnętrza. IL18 Nmc to maskownice karniszy które wystarczy dodatkowo okleić taśmą Led przez co stworzymy piękny efekt. Osłona karnisza o symbolu IL18 Nmc wykonana w technologii zapobiegającej przebijaniu światła, a co za tym idzie nie trzeba do niej dodatkowo przyklejać taśmy aluminiowej. Proponowany model sztukaterii dekoracyjnej jest całkowicie gładki, bez zdobień o zaokrąglonym kształcie. Tego rodzaju maskownice do karniszy mają wpływ na obniżenie kosztów całości inwestycji jak również czasu potrzebnego do montażu. Maskownice karniszy firmy NMC są wilgocioodporne, odporne na uszkodzenia, twarde, gładkie i z możliwością malowania. Osłona karnisza o symbolu IL18 Nmc montowana jest na klej montażowy Adefix.

Wymiary IL18 NMC to 200x12,1x9 cm.

Listwy do zabudowy karnisza IL18 Nmc nadają się do stylizowania wnętrz klasycznych, współczesnych jak i nowoczesnych. To sprawia, że w połączeniu z łatwością montażu, te listwy są chętnie wybierane jako osłona karnisza.

Maskownice karniszy o symbolu IL18 Nmc są uniwersalne i możemy je łączyć i montować jako listwy przysufitowe tworząc w ten sposób piękne wykończenie dookoła całego pomieszczenia.

Maskownice karniszy - NMC

Najnowszy produkt producenta NMC to maskownice karniszy o eleganckim kształcie. Taka osłona karnisza posiada fantastyczną cechę - nieprześwitywania światła. Maskownica karnisza wykonana z materiału który nie przepuszcza światła przez listwę kiedy zostanie zastosowane oświetlenie LED.

Maskownice karniszy często należy dodatkowo oklejać taśmą aluminiową co zapobiegnie przebijaniu światła przez listwę. Dlatego materiał który został użyty jest praktyczny z gwarancję iż światło nie przedostanie się przez maskownice karniszy

Osłona karnisza - LED to stylowa i oryginalna sztukateria wewnętrzna bardzo często stosowana w mieszkaniach, domach, pensjonatach, biurach, restauracjach, apartamentach czy hotelach.

Dlatego producent Nmc wychodzi na przeciw oczekiwaniom projektantom jak i klientom indywidualnym tworząc maskownice karniszy spełniające takie wymogi. Maskownice karniszy najlepiej po montażu pomalować farbą na kolor pasujący do aranżowanego wnętrza.

Maskownica karnisza - od producenta NMC

Maskownice karniszy to oryginalny produkt dla osób chcących szybko wykonać metamorfozę wnętrza i przy okazji zamaskować stary karnisz ścienny, szyny karniszowe sufitowe, czy jakiekolwiek pęknięcia na ścianie. Osłona karnisza stanowi dodatkową praktyczną dekorację wnętrza, a co ważne bardzo ładną. Maskownice karniszy to doskonałe rozwiązanie zarówno pod względem estetycznym jak i finansowym, gdyż stare zabudowy kartonowo - gipsowe są problematyczne dla wykonawców, drogie, zabierające dużo czasu, a także nie pozwalające zachować czystości w remontowanym pomieszczeniu. 

Maskownice karniszy producenta Nmc o symbolach IL18, DLK9, DLK8 to najczęściej wybierane kształty. Maskownice karniszy w większości są gładkie bez wzorów i zdobień. Maskownice karniszy od Nmc możemy malować farbami na dowolny wybrany kolor pasujący do wnętrza. Maskownice karniszy montujemy na kleje, bez konieczności kołkowania. Do montażu listwy do zabudowy karnisza na suficie używamy kleju montażowego Adefix, łączymy listwy klejem do łączeń Adefix Plus. Maskownice karniszy można docinać ręczną piłą o drobnym zębie lub maszyną elektryczną z regulacją prędkości. Maskownice karniszy odpowiednio połączone mogą stworzyć różnego rodzaju zabudowy według potrzeb i uznania.

Maskownica karnisza - montaż

Maskownice karniszy to profile sztukaterii, które możemy montować sami we własnym zakresie, ale jak ktoś nie czuje się na siłach lepiej pozostawić to monterom z doświadczeniem. Klienci często nam zadają pytanie, jak montować maskownice karniszy ?. Jest to proces podzielony na parę etapów. Osłona karnisza jest tańsza od budowania zabudowy kartonowo - gipsowej, a także szybsza i zdecydowanie bardziej czystsza. Poniżej w skrócie pokierujemy w jakiej kolejności należy wykonać montaż.

Etap pierwszy który wykonujemy to pomiar (mierzymy odległości od okien i do ścian ). Należy ustalić w którym miejscu maskownica karnisza będzie montowana i zaznaczyć ołówkiem. Ważne jest także sprawdzenie czy ściany i sufit są proste, czy nie wymagają drobnych poprawek, oraz czy miejsce gdzie będziemy osłony przyklejać nie trzeba wstępnie zagruntować ( dla lepszej przyczepności ). Należy także zwrócić uwagę na parapety i kaloryfery ile dostają od ściany, tak aby zwisające zasłony z szyn sufitowych nie haczyły.

Maskownice karniszy wykonane są z lekkiego materiału, odpornego na uszkodzenia, wodoodpornego i zarazem twardego. Maskownice karniszy przyklejamy bezpośrednio do sufitu. Osłona karnisza producenta Nmc mocowana jest klejem montażowym. Dedykowanym klejem montażowym producenta jest Adefix. Górną krawędź maskownicy karnisza smarujemy klejem ( Adefix ) tak zwanym szlaczkiem góra, dół i następnie dociskamy do sufitu. Po chwili przytrzymania osłona karnisza połączy się z sufitem. Czas otwarty klejenia to około 15 min. Po złapaniu przyczepności należy ściągnąć szpachelką nadmiar kleju lub wytrzeć wilgotną gąbką lub szmatką. Całkowity czas schnięcia kleju około 24 h.

Maskownice karniszy firmy posiadają długość całkowitą 200 cm. Osłona karnisza nadaje się do docinania na krótsze elementy jak i do łączenia na dłuższe odcinki, jak to wykonać ?

Jak docinać maskownice karniszy ?

Maskownice karniszy możemy docinać piłą elektryczną z regulacją prędkości lub ręczną o drobnym zębie. Maskownice karniszy docinamy do konkretnej potrzebnej długości np. od ściany do ściany. Z profili możemy także tworzyć wszelkiego rodzaju zabudowy o kącie 90 stopni. Maskownice karniszy dobrze jest docinać pod kątem 45 stopni ponieważ uzyskamy wtedy większą przestrzeń klejenia, oraz zredukujemy widoczność spoiny po sklejeniu. W sytuacji kiedy wykonujemy docinanie listwy karniszowej piłą ręczną fajnie jest zastosować do tych prac skrzynkę uciosową.

Osłona karnisza - Jak łączyć ?

Maskownice karniszy łączymy dedykowanym klejem producenta do łączenia Adefix Plus. Smarowaną płaszczyznę łączenia należy docisnąć i przytrzymać przez chwilę. Następnie zostawić do całkowitego utwardzenia ( czas otwarty około 15 min. ). Nadmiar kleju ściągamy szpachelką, a same zabrudzenia należy niezwłocznie wyczyścić acetonem ( UWAGA Aceton służy jedynie do wyczyszczenia z nadmiaru kleju. Nie wolno polewać acetonem po listwie, gdyż może zostać uszkodzona ). Czas schnięcia kleju do łączenia 8 -16 h. Pojemność 310 ml. Kleju firmy Nmc do łączenia maskownic Adefix Plus wystarczy na około 40 połączeń.

Po wykonaniu prac montażowych listew do zabudowy karnisza i odczekaniu do pełnego stwardnienia kleju ( 24 h ), możemy przystąpić do kolejnego etapu naszych prac jakim jest estetyczne wykończenie.

Musimy sprawdzić czy na łączeniach osłon lub na łączeniu z sufitem nie pozostały grudki nadmiaru z kleju.

Jeśli są należy miejsce przetrzeć papierkiem ściernym np. 2000 i doprowadzić do gładkości ( czynność możemy spr. przejeżdżając palcem po listwie ).

- Krok następny to oczyszczenie listwy z kurzu i pyłku ( dla lepszej absorbcji farby ).

- Ostatnim etapem jest pomalowanie listwy do karnisza farbą na kolor pasujący do aranżacji. Dużo lepszy efekt osiągniemy po powtórnym malowaniu. Połączenia staną się niezauważalne, a maskownica karnisza będzie jako jeden gładki i elegancki element. Listwy do zabudowy karniszy możemy malować zwykłymi farbami takimi jak do wnętrz pomieszczeń. Najlepiej zastosować farbę w tym samym kolorze którą użyliśmy do pomalowania sufitu lub ścian.

Często zadawane pytania odnośnie maskownic karnisza

  • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy wystarczy przykleić klejem montażowym ( producent zaleca użycie wyłącznie kleju ), lecz jeśli jest taka potrzeba można zastosować kołki, ale należy uważać żeby nie zniszczyć listew ( dobrze jest wykonać wstępny otwór małym wiertłem )

  • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy klejem. Zakończenia natomiast są od ściany do ściany lub tworzymy zamknięte zabudowy z listew.

  • czy listwy maskownice karniszy można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

  • czy do listew do zabudowy karnisza Nmc można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu

  • czy będą widoczne łączenia na listwach ?

Nie będą widoczne jak dostosujemy się do wskazówek powyżej i wykonamy prace precyzyjnie.

Jak dobierać maskownice karniszy ?

Osłona karnisza powinna być odpowiednio dobrana i dopasowana do odpowiedniej wysokości pomieszczenia tak, aby spełniała Państwa wymogi i oczekiwania. Jest to zarówno elegancka dekoracja maskująca szyny i karnisze, jak i listwa osłaniająca jakiekolwiek niedoskonałości występujące na ścianie i suficie.

Ważnym czynnikiem przy wyborze listwy do zabudowy karnisza jest wysokość pomieszczenia w którym będzie zamontowana. Do większego i wyższego pomieszczenia lepiej zastosować wyższe listwy, natomiast przy mniejszych adekwatnie mniejsze. Taki prosty i szybki test sprawdzający możemy wykonać poprzez wycięcie ze sztywnego kartonu odpowiedniej wysokości np. 10 cm i przyłożyć do sufitu. Da to Państwu obraz czy dana wysokość będzie współgrać z otoczeniem we wnętrzu. Trzeba zwrócić także uwagę, aby optycznie nie pomniejszyć pomieszczenia. 

Kolejnym etapem w wyborze listwy osłaniającej karnisz jest styl jaki chcemy osiągnąć podczas aranżacji wnętrza. W ofercie naszego sklepu online znajdą Państwo szeroką gamę listew zarówno klasycznych, nowoczesnych, współczesnych czy awangardowych. Maskownice karniszy są zarówno gładkie, proste jak i zdobione z delikatnymi przetłoczeniami, wykonane z różnych materiałów tak więc z pewnością będzie można znaleźć odpowiedni model dla siebie.

NMC sztukateria

Producenta sztukaterii - NMC charakteryzuje i wyróżnia oryginalność w swoich projektach. Wyrazistość i wyjątkowość definiuje całe nasze życie, a także otoczenie. Przestrzeń w której spędzamy nasz drogocenny czas na relaks określa kim jesteśmy. Bardzo dobrze to rozumiemy i z myślą dla Państwa przygotowaliśmy kolekcję wyjątkowych modeli sztukaterii, które pozwolą zaprojektować niecodzienne, oryginalne i wyjątkowe wnętrza z charakterem i poczuciem luksusu. W naszym sklepie internetowym www.Dekorplanet.pl można zainspirować się pięknymi modelami sztukaterii, zaczynając od listew przypodłogowychlistew ściennychlistew przysufitowych, aż po listwy oświetleniowe czy osłony karniszy. Dzięki wyjątkowym profilom można zaprojektować i zaaranżować praktycznie każde wnętrze zarówno w stylu klasycznym, nowoczesnym, współczesnym czy awangardowym. Nasz zespół specjalistów pomoże w doborze odpowiednich produktów i z pewnością dostarczy niezbędnych informacji. To Ty decydujesz jak chcesz mieszkać, a my pokażemy cały wachlarz pomysłów na mieszkanie - dom czy lokal. Z pewnością każdy znajdzie i wybierze coś dla siebie. NMC proponuje produkty od klasyki po nowoczesność do każdego aranżowanego wnętrza. Dbamy o każdy detal a nasze produkty są najwyższej jakości. Umożliwiamy kreatywność w tworzeniu ciekawych przestrzeni stosując wyjątkowe wzornictwo i najnowocześniejsze rozwiązania. Do dnia dzisiejszego od 70 lat założenia firmy, wszystkie elementy sztukaterii marki Noel & Marquet produkowane są w zakładzie Eynatten w Belgii.

Nmc - Firma rodzinna z tradycjami, świadoma swojej odpowiedzialności wobec przyszłych pokoleń. Producent Nmc podchodzi odpowiedzialnie w zakresie efektywności energetycznej, zrównoważonego rozwoju czy ochrony klimatu, dlatego cały czas kontrolujemy każdy etap pracy i dążymy do jego maksymalnej optymalizacji.

- Korzystamy w 100% z zielonej energii pochodzącej z naszego systemu fotowoltaicznego

- Stosujemy zamknięty obieg wody minimalizując jej zużycie

- Nasz zakład recyklingu zapewnia niemal 100% odzysk odpadów

- Posiadamy certyfikaty ISO 14001, które są międzynarodową normą dla systemów.

- Wszystkie produkty Noel & Marquet posiadają certyfikat Breeam ( Arstyl, Wallstyl, Nomastyl )

Sztukateria NMC

Wszystkie produkty wytwarzane są z najwyższą starannością, z materiałów dobranych odpowiednio do zastosowania. W ofercie firmy znajdziemy m.in. znakomite listwy przypodłogowe, listwy ścienne czy listwy przysufitowe.

Producent oferuje także sztukaterię elewacyjną oraz detale architektoniczne, dzięki temu zapewnia kompleksowe zaopatrzenie w elementy dekoracyjne.

Do klejenia i łączeń oferujemy dedykowane kleje Adefix i Adefix Plus , dzięki którym połączenie jest trwałe i przebiega bezproblemowo.

Opinie

Napisz opinię

IL18 NMC MASKOWNICA KARNISZA

IL18 NMC MASKOWNICA KARNISZA

Zaokrąglona maskownica karnisza o symbolu IL18 Nmc jest gładka i możemy ją podświetlić taśmą LED. IL18 Nmc posiada delikatnie łukowaty kształt. Maskownice karniszy IL18 Nmc wykonane są z odpornych na uszkodzenia i wilgoć materiałów. Maskownica karnisza którą także stosujemy jako listwa przysufitowa i możemy ją łączyć z osłoną karnisza tworząc elegancką zabudowę wnętrza.

Produkty powiązane