Promocja! LISTWA KARNISZOWA Gładka LK-02 Creativa by Cezar Listwa do zabudowy karnisza to nowoczesna maskownica karnisza i gładka osłona Zobacz większe

Maskownica karnisza LK-02 producenta Creativa to najnowsza propozycja nowoczesnej osłony karnisza. Produkt posiada wysokość 15cm w ofercie jest jeszcze LK-01 10cm i LK-03 12cm. Listwa do zabudowy karnisza stworzona do łatwego zamaskowania szyn karniszowych, a co ciekawe możemy listwę podświetlić taśmą LED dając efektowny design. Osłona karnisza jest gładka, wytrzymała i odporna na wilgoć.

LK-02 CREATIVA GŁADKA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA

Listwa karniszowa LK-02 CREATIVA    Nowy produkt
ProducentCreativa by Cezar
TypOsłona kranisza
Wysokość15cm
Długość244cm
Głębokość4,5cm
MateriałHDPS - Polistyren wysokiej gęstości
WodoodpornaTAK
UwagaDo malowania na dowolny kolor
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
PrześwitPrzy oświetleniu LED zalecane jest zastosowanie taśmy aluminiowej
Darmowa dostawa od250 zł
Forma i koszty dostawyKurier DPD (Creativa) - 29,52 zł.

126,12 zł brutto  /szt.

-8%

137,08 zł brutto

W magazynie: 755 Przedmioty

Więcej informacji

Listwa osłaniająca karnisz LK-02 Creativa

Listwa do zabudowy karnisza LK-02 Creativa to całkowicie gładka sztukateria pozbawiona przetłoczeń i ornamentów o wymiarach 244 cm długości, 15 cm wysokości i 4,5 cm głębokości. Gładka listwa maskująca LK-02 Creativa prosta z opcją podświetlenia LED. Dla uzyskania efektownego oświetlenia wystarczy dokupić taśmę LED i stworzyć w pomieszczeniu romantyczny nastrój z efektownym, nowoczesnym designem. Listwa osłaniająca karnisz LK-02 wykonana jest z odpornego, twardego materiału jakim jest Polistyren. Można ją bez problemów malować farbami na wybrany kolor współgrający z aranżacją. Tworzywo z jakiego została wykonana gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest także wodoodporna i możemy ją zastosować w miejscach o dużym zawilgoceniu takim jak np. łazienki. 

Listwa do zabudowy karnisza LK-02 to także precyzyjnie dopracowane szczegóły i detale wykończeniowe. Model o takim wzornictwie pasuje praktycznie do większości aranżacji wnętrz. Możemy ją zastosować zarówno w klasycznych, nowoczesnych, oraz współczesnych wnętrzach stanowiąc praktyczne i eleganckie wykończenie pomieszczenia. Listwy do maskowania karnisza LK-02 Creativa możemy montować zarówno w mieszkaniach/domach jak i biurach, hotelach, restauracjach czy w salach konferencyjnych. Dany profil gładkiej listwy karniszowej idealnie zamaskuje szyny karniszowe sufitowe, a także karnisze ścienne. Fantastycznie ozdobi wnętrze uzyskując wyśmienity efekt końcowy. LK-02 Creativa to wysoka listwa na 15 cm. którą możemy się posłużyć także jako osłoną przed wszelkimi niedoskonałościami i mankamentami na łączeniu ściany i sufitu, czy nieestetycznymi szczelinami i rurami. Wszystkie listwy do osłony karnisza firmy Creativa to bardzo dobry wybór do szybkiej i taniej metamorfozy wnętrza gdzie z pewnością poczujemy się luksusowo i wyjątkowo.

Jak zamontować maskownicę karnisza ?

Często zadawanym pytaniem naszych klientów jest, jak zamontować maskownicę karnisza ?. Jest to w miarę łatwy montaż, który będzie można wykonać we własnym zakresie. Będzie z pewnością tańszy, szybszy, a także czystszy od budowania zabudowy kartonowo - gipsowej. Poniżej w skrócie podpowiemy jak to w kolejności wykonać.

Pierwszym etapem który należy wykonać, jest wykonanie pomiarów (wymierzyć odległości od okien i do ścian ). Musimy ustalić gdzie listwa będzie zamontowana i naznaczyć ołówkiem miejsce jej montażu. Ważne jest także sprawdzenie czy ściany i sufit są proste, czy nie wymagają drobnych poprawek, oraz czy miejsce gdzie będziemy osłony przyklejać nie trzeba wstępnie zagruntować ( dla lepszej przyczepności ). 

Listwy do zabudowy karniszy są stosunkowo lekkie ponieważ materiał z jakiego zostały wykonane to Polistyren o wysokiej gęstości. Lekkie listwy przyklejamy bezpośrednio do stropu. Montaż listew do zabudowy karnisza firmy Creativa wykonujemy poprzez klejenie klejem montażowym do sufitu. Zalecany klej do wykonania tej czynności jest dedykowany przez producenta Creativa C300. Górną krawędź listwy smarujemy ( C300 Creativa ) tak zwanym szlaczkiem góra, dół i przyciskamy do sufitu. Po dosłownie krótkiej chwili przytrzymania, listwa połączy się z sufitem " czas otwarty około 15 min. " Po związaniu należy wytrzeć nadmiar kleju wilgotną gąbką lub szmatką. Całkowity czas schnięcia kleju około 24 h.

Listwy osłaniające karnisze producenta Creativa posiadają długość 244 cm. Możemy je śmiało i bez problemów zarówno docinać na krótsze odcinki jak i łączyć na dłuższe odcinki, jak to zrobić ?

Jak docinać listwy do zabudowy karnisza ?

Docinanie listew karniszowych robimy piłą elektryczną lub ręczną o drobnym zębie. Listwy możemy docinać do konkretnej długości np. od ściany do ściany lub jak jest taka potrzeba, można tworzyć wszelkiego rodzaju zabudowy np. o kącie 90 stopni. Sztukaterię dobrze jest docinać pod kątem 45 stopni ponieważ uzyskamy większą płaszczyznę klejenia, oraz zmniejszymy widoczność łączenia po sklejeniu. Kiedy wykonujemy docinanie listew karniszowych piłą ręczną dobrze wykonać tą czynność w specjalnej skrzynce uciosowej.

Jak połączyć listwy do zabudowy karnisza ?

Listwy do osłony karniszy połączymy klejem do łączenia Creativa C310. Należy posmarować miejsce łączenia, docisnąć i przytrzymać przez chwilę, a następnie pozostawić do schnięcia ( czas otwarty około 15 min. ). Świeże zabrudzenia należy od razu wyczyścić acetonem ( UWAGA Aceton służy jedynie do wyczyszczenia z nadmiaru kleju. Nie wolno polewać acetonu po listwie, gdyż może zostać uszkodzona ). Czas schnięcia kleju do łączenia 8-16 h. Pojemność 310 ml. kleju do łączenia listew C310 Creativa wystarczy na około 40 połączeń.

Po zakończeniu wszystkich prac związanych, czyli montażu i zabudowy listew karniszowych i odczekaniu do wyschnięcia kleju ( 24 h ), możemy wykonać kolejny etap naszego przedsięwzięcia jakim jest perfekcyjne wykończenie.

1. Sprawdźmy czy na połączeniach listew lub na połączeniu z sufitem nie ma grudek nadmiaru kleju.

Jeśli występują należy przetrzeć miejsca delikatnym papierkiem ściernym np. 2000 i wyprowadzić do gładkości ( wykonaną czynność możemy ocenić przejeżdżając palcem po listwie ).

2. Następny krok to przetarcie listwy z wszelkich zabrudzeń jak kurz i pył ( dla lepszej przyczepności farby ).

3. Ostatni etap to pomalowanie listew karniszowych farbą na wybrany pasujący kolor. Lepszy efekt uzyskamy kiedy malowanie powtórzymy drugi raz po to, aby połączenia stały się niewidoczne, a zabudowa stała się niczym jeden element elegancki i gładki. Listwy do zamaskowania karnisza można malować farbami jak do wnętrz pomieszczenia. Najlepiej zastosować farbę którą  zastosowaliśmy do pomalowania sufitu lub ścian.

Często zadawane pytania dotyczące listew do zabudowy karnisza

 • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy wystarczy przykleić klejem montażowym ( producent zaleca użycie wyłącznie kleju ), lecz jeśli jest taka potrzeba można zastosować kołki, ale należy uważać żeby nie zniszczyć listew ( dobrze jest wykonać wstępny otwór małym wiertłem )

 • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy klejem C310 Creativa. Zakończenia natomiast są od ściany do ściany lub tworzymy zamknięte zabudowy z listew.

 • czy listwy osłaniające karnisz można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

 • czy do listew do zabudowy karnisza Creativa można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu

Jak dobierać listwy do zabudowy karnisza ?

Listwę do zabudowy karnisza należy odpowiednio dobrać i dopasować do odpowiedniej wysokości pomieszczenia tak, aby spełniała Państwa wymogi i oczekiwania. Jest to zarówno elegancka dekoracja maskująca szyny i karnisze, jak i listwa osłaniająca jakiekolwiek niedoskonałości występujące na ścianie i suficie.

Ważnym czynnikiem przy wyborze listwy maskującej karnisz jest wysokość pomieszczenia w którym będzie zamontowana. Do większego i wyższego pomieszczenia lepiej zastosować wyższe listwy, natomiast przy mniejszych adekwatnie mniejsze. Taki prosty i szybki test sprawdzający możemy wykonać poprzez wycięcie ze sztywnego kartonu odpowiedniej wysokości np. 10 cm i przyłożyć do sufitu. Da to Państwu obraz czy dana wysokość będzie współgrać z otoczeniem we wnętrzu. Trzeba zwrócić także uwagę, aby optycznie nie pomniejszyć pomieszczenia. 

Kolejnym etapem w wyborze listwy osłaniającej karnisz jest styl jaki chcemy osiągnąć podczas aranżacji wnętrza. W ofercie sklepu www.Dekorplanet.pl znajdą Państwo szeroką gamę listew zarówno klasycznych, nowoczesnych, współczesnych czy awangardowych. Listwy są zarówno gładkie, proste jak i zdobione z delikatnymi przetłoczeniami, wykonane z różnych materiałów tak więc z pewnością będzie można znaleźć odpowiedni model dla siebie. 

Listwy do zabudowy karnisza Creativa

Cechują się łatwością montażu i bardzo efektownym wyglądem. Wykonane są z wytrzymałych i lekkich materiałów, a ich montaż odbywa się poprzez klejenie dedykowanym klejem montażowym C300 Creativa. W przypadku większych odległości, proponowany jest klej do łączeń C310 Creativa, który niweluje widoczność spoiny. Listwy do zabudowy karnisza Creativa występują w trzech wariantach wysokościowych 10 cm LK-0112 cm LK-02 i 15 cm LK-03. Wszystkie są gładkie, proste o minimalistycznym wyglądzie. Każda listwa Creativa na zamówienie może zostać fabrycznie pomalowana na indywidualnie wybrany kolor.

Sztukateria CREATIVA by Cezar

Listwy do zabudowy karnisza jest szybkim i estetycznym sposobem na ukrycie szyn czy rurek karniszowych. Maskowanie karniszy nigdy nie było łatwiejsze niż teraz. Te gzymsy są montowane poprzez klejenie do sufitu, tuż obok karnisza.

Konstrukcja tych listew maskujących karnisz pozwala na dodanie taśmy LED, dzięki temu uzyskujemy możliwość budowania nastroju poprzez nowoczesny, prosty kształt listwy oraz odpowiedniej barwy i natężenia światła.

Sztukateria firmy Creativa charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny, a co za tym idzie mamy produkt wysokiej jakości za relatywnie niską cenę. Polimerowe listwy sztukateryjne są niezwykle łatwe w instalacji.

Producent przewidział kleje zarówno do montażu jak i do łączenia listew między sobą. Dzięki specjalnym właściwościom tego kleju, listwy karniszowe czy przypodłogowe, nie mają widocznych spoin i tworzą jednolitą masę.

 

Opinie

Oceń 
2019-04-15

Polecam !

Fajna obsługa, szybka wysyłka polecam

  Oceń 
  2019-02-19

  Idealnie

  Miła obsługa,ekspresowa wysyłka,listwa bardzo elegancka

   Oceń 
   2018-02-22

   Naprawdę świetne

   Super obsługa

    Oceń 
    2018-02-08

    Doskonałe

    Fajne i super obsługa

     Oceń 
     2018-01-07

     Fantastyczny zakup

     Super sprawnie

      Oceń 
      2018-01-06

      Dobre

      Idealny wybór

       Oceń 
       2018-01-06

       Super obsługa

       Ekspresowa wysyłka i super kontakt

        Napisz swoją opinię!

        Napisz opinię

        LK-02 CREATIVA GŁADKA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA

        LK-02 CREATIVA GŁADKA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA

        Maskownica karnisza LK-02 producenta Creativa to najnowsza propozycja nowoczesnej osłony karnisza. Produkt posiada wysokość 15cm w ofercie jest jeszcze LK-01 10cm i LK-03 12cm. Listwa do zabudowy karnisza stworzona do łatwego zamaskowania szyn karniszowych, a co ciekawe możemy listwę podświetlić taśmą LED dając efektowny design. Osłona karnisza jest gładka, wytrzymała i odporna na wilgoć.

        Produkty powiązane