Promocja! SZYNY KARNISZOWE 2-TOROWE, ZD2-100 CREATIVA, BIAŁE SZYNY KARNISZOWE, PODWÓJNE SZYNY KARNISZOWE, KARNISZE SUFITOWE, zd2-100 Zobacz większe

Szyna sufitowa 2-torowa o symbolu ZD2-100 Creativa to funkcjonalny system do firan i zasłon. Szyna sufitowa dwutorowa z maskownicą polakierowana została proszkowo na biały kolor. Szyny karniszowe podwójne jak ZD2-100 Creativa posiadają w komplecie wszystkie niezbędne elementy do jej montażu. ZD2-100 to nowoczesne szyny do firan o długości 100 cm.

ZD2-100 BIAŁA - SZYNY KARNISZOWE PODWÓJNE - CREATIVA

   Nowy produkt
ProducentCreativa by Cezar
UwagaZestaw 2x uchwyt, 4x zaślepka uch., 4x zaślepka szyn, 26x agrafka, 2x kołek z wkrętem ( Uwaga agrafka, żabka, suwak, system flex do wyboru).
KolekcjaDwutorowa szyna aluminiowa ( komplet )
DługośćDługość 100 cm, szerokość 2,4 cm, wysokość 1,1 cm. ( wymiar jednej szyny )
MateriałAluminium
KolorBiała ral 9016
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawyKurier DPD (Creativa) - 39 zł.

180,58 zł brutto  /szt.

-8%

196,28 zł brutto

W magazynie: 4000 Przedmioty

 • Agrafki
 • Oczka
 • System FLEX

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Szyny karniszowe dwutorowe ZD2-100 Creativa - biała

Szyna sufitowa 2-torowa o symbolu ZD2-100 Creativa jest nowoczesna, wykonana z odpornego aluminium. Szyna karniszowa sufitowa jak ZD2-100 ma niezauważalne uchwyty sufitowe, ukryte za eleganckim kształtem profilaZD2-100 Creativa w kolorze białym, malowana proszkowo, która posiada w zestawie wszystkie elementy potrzebne do mocowania do sufitu wraz z akcesoriami do zawieszania tkanin, które są do wyboru. Szyna sufitowa dwutorowa z maskownicą ma długość 100 cm. Szyny karniszowe podwójne sprzedawane są w kompletach wraz z wszelkimi akcesoriami. Należy jedynie pamiętać o łącznikach KS, które trzeba dokupić osobno w ilości zależnej od potrzeby. 

Szyny karniszowe aluminiowe - Creativa - Ral 9016 ( białe )

Designerski system szyn do zawieszania firan i zasłon. Efektowne, profesjonalne i zarazem szyny karniszowe sufitowe z funkcjonalnym systemem do zawieszenia średnio - ciężkich tkanin firmy Creativa. Nowoczesne szyny do firan wykończone są : lakierem proszkowym z nałożoną warstwą opatentowanego smaru w kolorze białym Ral 9016. Szyny karniszowe aluminiowe to wyjątkowo szybki sposób na montaż do sufitu lub do ściany. Funkcjonalny Klick System – do zatrzaskiwania uchwytów na szynie, które są odporne na promieniowanie UV. Szyna sufitowa aluminiowa, którą można zabudować osłoną. Maksymalny ciężar zawieszanych tkanin: 8 kg na metr szyny. Dodatkową opcją przy zakupie szyn aluminiowych jest wybór mocowania firan. Do wyboru żabki, agrafkioczka, system flex.

Informacje: Szyna sufitowa aluminiowa ZD - system Creativa

Szyny karniszowe aluminiowe występują w trzech kolorach :

Białe ral 9016

Czarne ral 9005

Szare ral 9006

Nowoczesne szyny do firan - Creativa 

Szyny karniszowe aluminiowe to DESIGN’erski i zarazem nowoczesny system szyn do zawieszania firan i zasłon. Szyny karniszowe sufitowe - ZD system Creativa są ciche, polecane i cenione przez wielu architektów i projektantów wnętrz, a także doceniane przez monterów. Szyny karniszowe aluminiowe cechuje łatwe przesuwanie tkanin, bez zacinania czy zbędnego szarpania firan. Kolejną ważną cechą ZD - systemu jest możliwość ich indywidualnego profilowania i wyginania o promieniu 10 cm. Przez co szyna sufitowa aluminiowa daje możliwości aranżowania indywidualnych projektów dla nietypowych okien np. ( wykusz ). Do wykonania takiej usługi wystarczy wysłać zwymiarowany szablon lub wybrać gotowe produkty jak łuk 90 stopni lub 135 stopni.

Szyny karniszowe aluminiowe doskonale sprawdzają się na dużych jak i małych oknach, a przy tym są wytrzymałe, funkcjonalne i ciche. Szyna sufitowa aluminiowa może zostać estetycznie zamaskowana maskownicą karnisza, która elegancko współgra i daje świetny efekt wizualny. Szyny karniszowe sufitowe wykonane z wysokiej jakości materiałów ( aluminium ). Do wyboru są kolory biały Ral 9016, czarny Ral 9005, szary Ral 9006. Nowoczesne szyny do firan są wytrzymałe i stosowane zarówno w mieszkaniach/domach jak i hotelach, biurach, restauracjach, kempingach, łodziach czy budynkach użyteczności publicznej. Szyna karniszowa z osłoną posiada KS-Klick System, czyli sprawdzony i niezawodny mechanizm do zawieszania zasłon i firan. System Smart Klick to uchwyt szybki w montażu do wyboru, zarówno do ściany jak i sufitu. Możliwość łączenia szyn aluminiowych ze sobą na konkretny wymiar pasujący do aranżowanego wnętrza nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy zastosować dodatkowo specjalny ZD łącznik i odpowiednio zamontować. W sytuacji kiedy połączone szyny sufitowe aluminiowe są za długie i nie pasują na długość bezproblemowo możemy je dociąć zwykłą piłą ręczną do metalu.

Szyna karniszowa sufitowa - Creativa

Szyna sufitowa aluminiowa ZD to nowoczesny system idealny do większości aranżowanych wnętrz. Designerski system szyn do zawieszania firan i zasłon, prosty w montażu i sprawdzający się na długie lata, dając przy tym poczucie komfortu z korzystania. 

Instrukcja montażu - Szyny karniszowe aluminiowe

Szyny karniszowe aluminiowe to system pozwalający Państwu precyzyjne ustawić ilość światła, które ma dopływać do pomieszczenia. Po przez dobieranie odpowiedniej długości, szyna sufitowa aluminiowa może całkowicie zasłonić lub odsłonić światło okna w pomieszczeniu. Względem odpowiedniego ustawienia zasłon i firan, oraz naszych potrzeb możemy szybko cieszyć się światłem jak i cieniem. Szyny sufitowe aluminiowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych - promieni UV.

Szyny karniszowe sufitowe - mocowane do sufitu

Szyny sufitowe aluminiowe - Creativa mocowane są na specjalnych uchwytach sufitowych za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do stropu ( można także montować do zabudów kartonowo-gipsowych lecz trzeba zastosować odpowiednie dobrane kołki ). Uchwyty montowane są w symetrycznych odstępach w zależności od długości szyny i ciężaru zastosowanych tkanin ( co 50-70 cm. ). Podczas łączenia szyn aluminiowych potrzebne będzie użycie ZD łącznika. Jest to plastikowy element, który ustawi szyny w odpowiednim położeniu.

Bardzo ważne podczas łączenia szyn jest, aby uchwyt mocowany do sufitu złapał dwie łączone szyny. Zapobiegnie to zacinaniu się tkanin ( firan/zasłon ) podczas przesuwania.

WYMIARY-  SZYNA KARNISZOWA POJEDYNCZA - Creativa by Ceazar

szyna aluminiowa DS przekrój creativa forest

Długości - Szyny karniszowe aluminiowe:

Szyna karniszowa pojedyncza

ZD-100 długość 100 cm.

ZD-150 długość 150 cm.

ZD-200 długość 200 cm.

ZD-250 długość 250 cm.

Szyna karniszowa dwutorowa

ZD2-100 długość 100 cm.

ZD2-150 długość 150 cm.

ZD2-200 długość 200 cm.

ZD2-250 długość 250 cm.

Głównym elementem różnicującym szyny karniszowe jednotorowe od zestawów jak szyna sufitowa 2-torowa jest liczba torów, po których przesuwają się żabki, agrafki, oczka czy systemy flex, oraz uchwyty mocowane do sufitu. Szyna karniszowa jednotorowa posiada w zestawie 1 tor ( ZD ) który pozwala na zawieszenie jednego rodzaju tkaniny okiennej – zasłon lub firan. Analogicznie szyna karniszowa dwutorowa ( ZD2 ) pozwala na korzystanie z dwóch warstw dając przy tym możliwość zastosowania zasłon jak i firan. Warstwowe rozwieszenie zasłon i firan pozwala na stworzenie przepięknej stylowej dekoracji okna i oryginalnych upięć. A co ważne także na odcięcie się od świata i zachowanie prywatności.

Karnisze mocowane do ściany

Karnisze mocowane do ściany - Creativa w połączeniu ze specjalnymi uchwytami posiadają możliwość zamocowanie ich do ściany. Są to uchwyty/wsporniki ścienne, montowane do ściany za pomocą 2 wkrętów i kołków. Dwa modele uchwytów/wsporników można zastosować do szyn karniszowych pojedynczych, natomiast jeden do szyn karniszowych podwójnych. Uchwyty do szyn pojedynczych można dobierać w zależności od potrzeb. Długości uchwytów do szyn pojedynczych to 7,5 cm lub 10 cm. 

Uchwyt do szyn podwójnych występuje w jednej długości 15 cm.

Jak zamontować szyny karniszowe sufitowe ?

Montaż karniszy jest dość prosty, należy jednak do tego odpowiedni się przygotować.

Do montażu karniszy potrzebne nam będą:

 • poziomnica (poziomica)
 • wkrętak
 • wiertarka
 • ołówek
 • linijka

Pierwszym etapem montażu szyn sufitowych jest wymierzenie i zaznaczenie na suficie miejsca mocowania uchwytów. Odległość od ściany zależna jest od kilku czynników. Jednym z nich jest szerokość parapetów i grzejników, co może wpłynąć na kolizje z firaną lub zasłoną. 

1. Przenosimy za pomocą kątownika żądaną odległość pomiędzy firanką, a oknem. Jaka powinna być odległość szyn karniszowych od ściany ?Odległość między ścianą, a szyną powinna wynosić około 10 - 20 cm. (Należy uwzględnić szerokość parapetu i grzejnika). Ważne jest także ilu torowa jest szyna gdyż posiadają różne szerokości.

Aby uzyskać elegancki efekt wizualny dobrze jest szyny karniszowe sufitowe zamaskować specjalnie zaprojektowaną osłoną karnisza.

2. Wyznaczamy miejsce zamontowania uchwytów/wsporników w równej odległości od każdego rogu okna lub od ściany do ściany. Należy pamiętać jak zdecydujemy się montować karnisz względem okien to należy dodać po około 20 cm szyny z każdej strony okna. Zachowanie takiej odległości umożliwi swobodne rozsuwanie firan i zasłon podczas otwierania okna.

3. Należy pamiętać podczas montażu szyn sufitowych o dostosowaniu naszych obliczeń do rodzaju używanych elementów szyny (np. łuków) oraz ewentualnych dodatków jak osłony karnisza.

4. Wywierć otwory i zamocuj uchwyty sufitowe.

5. Następnie wystarczy wcisnąć szynę w uchwyty - system Smart Click. 

5. Uwaga bardzo ważnym jest także zastosowanie uchwytu sufitowego w miejscu łączenia dwóch szyn ze sobą. Należy użyć łącznik ZD i złapać dwie łączone szyny. Taki drobny detal zapobiegnie przed zacinaniem się firan i zasłon podczas przesuwania.

Jak zamontować karnisz do ściany okiennej ?

Montaż szyny karniszowej do ściany okiennej

1. Przy pomocy linijki i poziomicy lub lasera należy wyznaczyć poziomą linię w miejscu zawieszenia karnisza. Odległość pomiędzy górną krawędzią okna a karniszem powinna wynosić nie mniej niż 5 cm, tak żeby była możliwość swobodnego otwierania okna, a dla karniszy z listwą do zabudowy karnisza nawet min. 20 cm ( ważne jest jaki model i wysokość maskownicy karnisza zostanie użyta ). 

2. Długość karnisza może być dopasowana do szerokości okna lub od ściany do ściany, na której się znajduje. Sami musimy zdecydować, która z wersji nam odpowiada i która jest bardziej praktyczna i estetyczna.

3. Wyznaczamy miejsce zamontowania uchwytów/wsporników w równej odległości od każdego rogu okna lub ściany. Gdy karnisz zostanie dopasowany do okna należy dodać po około 20 cm z każdej strony okna. Zachowanie takiej odległości umożliwi swobodne rozsuwanie firan i zasłon podczas otwierania okna.

4. Ważne aby przy montażu uchwytów/wsporników zwrócić uwagę na ich długość tak, aby powierzona zasłona opadała swobodnie i nie zahaczała o grzejnik, parapet czy klamkę okna.

5. Wywierć otwory i zamocuj uchwyt/wspornik

6. Do montażu najdłuższej oferowanej szyny 250 cm. należy zainstalować około 4 uchwytów/wsporników co zapobiegnie wyginaniu się szyn pod ciężarem tkaniny. Jeżeli planujemy cięższe firany i zasłony warto zainstalować dodatkowy uchwyt/wspornik. Mocujemy do ściany pierwszy uchwyt/wspornik i przymierzamy szyny karniszowe. Za pomocą poziomnicy ustawiamy szyny w poziomie.

7. Przymierzamy drugi uchwyt/wspornik i montujemy. Następnie doczepiamy szynę spr. poziomicą czy jest w poziomie.

MOŻLIWOŚCI GIĘCIA KARNISZY

Kolejną zaletą szyn karniszowych jest ich możliwość indywidualnego profilowania i wyginania za pomocą specjalnej giętarki, daje to sposobność aranżowania indywidualnych projektów dla nietypowych okien i sufitów. Szyny można profilować zarówno w poziomie jak i w pionie. Jest to w szczególności ciekawa propozycja dla nietypowych wnętrz, gdzie nie można zastosować standardowych rozwiązań.

Do wykonania takiej usługi wystarczy wysłać zwymiarowany szablon.

Szyny karniszowe sufitowe to najpopularniejszy rodzaj karniszy – lekkość materiału z jakiego zostały stworzone, oraz jego wytrzymałość sprawia, że jest to najczęściej wybierany produkt. Tego typu szyny karniszowe aluminiowe łączymy lub docinamy, tak aby można było je idealnie dopasować do konkretnego wymiaru okna. Szyna sufitowa aluminiowa jest malowana proszkowo i charakteryzuje się wysoką odpornością na niekorzystne warunki, takie jak wilgoć czy silne nasłonecznienie ( promienie UV ). Dzięki wysokiej jakości szyny karniszowe aluminiowe z czasem nie odkształcają się, ani nie żółkną. Szyny karniszowe aluminiowe pozwalają na osiągnięcie niezwykle estetycznego efektu, a przy tym są praktyczne i ciche w obsłudze. Doskonałej jakości materiały dadzą gwarancję trwałości i wysokiej odporności na uszkodzenia. Idealnie sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych czy klasycznych aranżacjach wnętrz.

Maskownice karniszy

Efektownym i eleganckim połączeniem z szynami aluminiowymi jest maskownica karnisza firmy Creativa. Sklep internetowy Dekorplanet.pl ma do zaoferowania między innymi modele LK-01LK-02 i LK-03. Modele osłony karnisza są proste i gładkie o różnych wysokościach 10 cm, 12 cm i 15 cm. Szyny karniszowe aluminiowe to idealne połączenie do stylowego wykończenia aranżowanego wnętrza.

Szyny karniszowe z maskownica - Creativa

Nowoczesne, profesjonalne i zarazem funkcjonalne systemy do zawieszenia średnio - ciężkich tkanin firmy Creativa to eleganckie szyny karniszowe sufitowe. Łatwy i szybki montażu do sufitu po przez dołączone do zestawów kołki z wkręty. Wytrzymałe, wciskane suwaki są odporne na promieniowanie UV. Nowoczesne szyny do firan zostały wykończone białym lakierem proszkowym z nałożoną warstwą opatentowanego smaru. Maksymalne obciążenie 10 kg/m. Opcją do wyboru przy zakupie szyn karniszowych aluminiowych jest wybór mocowania firan za pomocą żabek, agrafek, suwaków czy systemów flex co z pewnością ucieszy klientów.

Opinie

Oceń 
2023-05-07

Doskonałe

Zdecydowanie mogę polecić.

  Oceń 
  2023-04-26

  Polecam

  Świetne

   Oceń 
   2020-07-02

   Polecam !!!

   Polecam

    Oceń 
    2020-07-02

    Polecam !!

    Perfekcyjne i szybka dostawa

     Napisz swoją opinię!

     Napisz opinię

     ZD2-100 BIAŁA - SZYNY KARNISZOWE PODWÓJNE - CREATIVA

     ZD2-100 BIAŁA - SZYNY KARNISZOWE PODWÓJNE - CREATIVA

     Szyna sufitowa 2-torowa o symbolu ZD2-100 Creativa to funkcjonalny system do firan i zasłon. Szyna sufitowa dwutorowa z maskownicą polakierowana została proszkowo na biały kolor. Szyny karniszowe podwójne jak ZD2-100 Creativa posiadają w komplecie wszystkie niezbędne elementy do jej montażu. ZD2-100 to nowoczesne szyny do firan o długości 100 cm.

     Produkty powiązane